Tikrai nesuklystume pasakę, jog fizinio asmens bankrotas yra vienas iš tų reiškinių, kuris sutinkamas gana dažnai (tai įrodo ir faktas, kad mūsų šalyje buvo iškelta tik vos šiek tiek daugiau nei 2000 fizinių asmenų bankroto bylų). Tačiau tai dar nereiškia, jog galime sau leisti nieko apie tai nežinoti – niekada negalime būti tikri, ar ir patys nepakliūsime į tokią situaciją, tad pats metas pasidomėti svarbiausiomis detalėmis.
Fizinio asmens bankrotas
Kokiam asmeniui gali būti keliama ši byla?
Tai – vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia akcentuoti, kalbant apie fizinio bankroto iškėlimo bylą. Reikia pastebėti, kad dažniausiai yra įvardijama tokia informacija, kad asmuo turi būti nemoku arba tai, kad jo skolos turi siekti daugiau nei 9500 eur – tuomet gali būti keliama bankroto byla. Tačiau dar viena svarbi sąlyga yra ta, jog, tam, kad būtų galima iškelti tokio pobūdžio bylą, asmuo turi gyventi bei dirbti Lietuvoje. Taip pat egzistuoja ir dar daugiau nurodymų, kuriuo turi atitikti asmuo. Apie tai daugiau galite sužinoti internete arba kreipdamiesi į tarpininkavimo paslauga teikiančias įmones.
Naudinga pasidomėti:
- Kas yra fizinio asmens bankrotas;
- Sąlygos leidžiančios bankrutuoti fiziniam asmeniui;
- Pareiškimas dėl fizinio asmens bankroto;
Ar yra tokių skolų, kurios nėra nurašomos?
Kaip jau buvo galima suprati, šio proceso esmė yra nurašyti amen turima skolas. Tačiau taip pat svarbu pabrėžti, kad yra ir tokių skolų, kurios nėra nurašomo. Tarp šių skolų nepatenka: alimentai; baudos, skirtos už administracinius pažeidimus ar nusikalstama veiklas, o taip pat ir tam tikro žalo kompensavimas.
Ką reikia žinoti apie fizinio asmens bankroto kainą?
Dar vienas svarbu akcentas, kuris negali būti pamiršta, kalbant apie fizinio asmens bankrotą, yra procedūros kaina. reikia akcentuoti, kad ši procedūra tęsis ilgai (dažniausiai) ir pareikalaus iš jūsų tam tikrų išlaidų, tačiau, kokios jos bus, sužinosite tik tuomet, jei kreipkitės į bankroto procesą galintį inicijuoti bankroto administratorių, kuris atliktų tarpininkavimo bei atstovavimo paslaugas. Įvertinų konkrečią situaciją ir kitus aspektus, bus galima įvardinti ir konkrečią šios procedūros kainą. Vis dėlto, nesunku pastebėti, kad paprastai ji prasideda nuo kelių šimtų eurų. Atmintina, jei bankrotą skelbti planuoja abu šeimos nariai, t.y. vyras ir žmona, procesą naudingą įgyvendinti kartu, ne atskirai. Bankrotas šeimai yra skelbiamas kaip vienam asmeniui, todėl administravimas yra lengvesnis, kas įtakoja ir fizinio asmens bankroto kainą.
Kokie įstatymai reglamentuoja fizinio asmens bankroto procesu mūsų šalyje?
Mūsų šalyje fizinio bankroto procesus reglamentuoja Fizinių asmenų bankroto įstatymas. Įdomus faktas: nors šis įstatymas buvo parengtas ir paskelbtas dar 2012 05 10, galioti ji pradėjo tik nuo 2013 03 01. Na, o Fizinių asmenų bankroto koncepcija buvo patvirtinta ir dar anksčiau – 2010 04 07. Tačiau dar labiau stebinti turėtų faktas apie tai, kad palyginus per tokį trumpą laiko tarpą, šis įstatymas buvo keistas net 4 kartus.
Kas įgyvendina fizinių asmenų bankroto procesą?
Fiziniu asmenu bankrotas įgyvendinamas per bankroto administratorių, kuris yra paskiriamas teismo. Naudinga žinoti, kad bankroto administratorių gali pasirinkti patys bankrutuojantys asmenys ir tokią teisę išreikšti teisme. Bankroto administratoriaus funkcijos yra numatytos bankroto įstatyme. Jis, nusprendusiems bankrutuoti, banke atidaro asmeninę sąskaitą į kurią, asmenys privalo pervesti sąžiningo mokumo atstatymo plane numatytą sumą. Likusi suma, kurią taip pat patvirtina teismas yra naudojama asmens arba šeimos būtinųjų išlaidų pragyvenimui dengimui.
Bankroto administratoriaus, kuris bankroto byla pradeda ir užbaigia, kontaktai:
Bankroto administratoria
Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viber programėle )
El. paštas: centrinisbankrotobiuras@gmail.com
Interneto puslapis: https://fizinioasmensbankrotas.info
Dirbame visoje LIETUVOJE
Adresai:
Vilniuje: A.Vivulskio g. 7 – 414, LT 03162, Vilnius Darbo laikas: 9:00 – 18:00. Pirm – Penk.
Fizinio asmens bankrotas bus įgyvendintas sklandžiai, jei nuo pat pradžių nevengsite konsultuotis, tartis. Bankrotą inicijuojantis bankroto administratorius patars, kokių veiksmų vengti norint išvengti prašymo bankrutuoti atmetimo teisme. Kiekvienas neapgalvotas ir savavališkas asmens veiksmas gali būti traktuojamas kaip nesąžiningas.