Fizinio asmens bankrotas. Įdomūs faktai.

Galima tik pasidžiaugti, kad fizinio asmens bankrotas yra viena iš tų temų, kuria pradedama  kalbėti vis daugiau. Na, o tai daryti iš tiesų yra būtina, kadangi praktika rodo, jog daugeliui žmonių ši tema yra ypač menkai pažįstama. Tačiau taip pat svarbu pastebėti, jog kalbant apie fizinio asmens bankrotą, būtina išmanyti ne tik esminis principus, bet ir atkreipti dėmesį į tai, kad egzistuoja daug įdomių faktų.

Fizinio asmens bankrotas

fizinio asmens bankrotas

Naudinga žinoti, kad fizinio asmens bankrotas yra inicijuojamas asmenims, kurie turi nepakeliamų finansinių sunkumų. Toks procesas padeda asmenims atsitiesti gyvenimo etape ir viską pradėti iš naujo. Bankroto procesą kelia bankroto administratorius, patys asmenys išsikelti negali. Proceso metu, asmenų turtas yra apsaugomas, o pasibaigus bankroto procesui, likusios neapmokėtos skolos yra nurašomos. Prasideda gyvenimas nuo švaraus lapo.

Per labai trumpą laiko tarpą, šį procesą reglamentuojantis įstatymas, buvo keistas net 4 kartus

Ne paslaptis, kad tokio pobūdžio procedūros turi būti griežtai reglamentuojamos įstatymų, ne išimtis yra ir Lietuvoje – mūsų šalyje fizinio asmens bankrotas yra reglamentuojamas Fizinių asmenų bankroto įstatymo. Nedaugelis žino, kad šis įstatymas buvo priimta palyginti neseniai – tik 2013 metais, tačiau dar labiau stebina faktas, kad per šį trumpą laikotarpį, įstatymas buvo keičiamas net 4 kartus.

Taip pat skaitykite:

Pasikeitė bankroto trukmė

Tai, kad šiandien fizinių asmenų bankroto procedūros trukmė yra net 3 – eji metai žino daugelis (tuo, atveju, jei nėra išskirtinių sprendimų), tačiau tik nedaugelis žino, kad iš pradžių trukmė buvo dar ilgesnė ir siekė net 5 – erius metus.

Skirtingose šalyse – skirtingi reikalavimai

Atrodytų, fizinio asmens bankrotas visose šalyse turėtų būti toks pat. Tačiau tai – netiesa ir tai kuo geriausiai patvirtina faktas, kad kiekvienoje šalyje, kurioje galima fizinių asmenų bankrotas, taikomi vis kiti įstatymai, rodantys  skirtingą trukmę, procesus, skolų sumas ir t.t. Atsižvelgiant į tai, belieka tik pridurti, kad fizinių asmenų bankrotas Lietuvoje gali labai smarkiai skirtis nuo fizinių asmenų bankroto Airijoje ar Švedijoje.

Procesas Lietuvoje susideda iš 5 stadijų

Visi žino, kad prasidėjus fizinių asmenų bankroto procesui, yra vykdomo tam tikro procedūros, tačiau tik retas galėtų išvardinti, kokie yra tie etapai. Pasirodo, visa procesas susideda iš šių stadijų: parengiamoji stadija; teisminė stadija; bankrutuojančio žmogaus mokumo atkūrimo plano rengimo stadija; asmens mokumo atkūrimo plano vykdymo stadija.

Tai nėra nemokama paslauga

Atrodytų, bankrutuoti ketinanti žmogus neturėtų turėti jokių papildomų lėšų, tad visos paslaugos, susijusios su šiai procesais, turėtų būti nemokamos. Tačiau tai – tik iliuzija, tad nieko keista, kodėl daugeli nustemba sužinoję, kad šios paslaugos yra mokamos. Tiesa, būtų sunku įvardinti tikslią jų kainą (tai priklauso nuo daugybės faktorių, tačiau paprastai išlaidos  prasideda nuo kelių šimtų eurų).